Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Gönen Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları tarafından düzenlenen "Cumhuriyetimizin 100. Yılı" adlı sergi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümüne ithaf edilen önemli bir sanat etkinliği olarak sanatseverlerle buluştu.

Sergi, heykel, resim, seramik, grafik, fotoğraf ve geleneksel sanat alanlarında üretilmiş eserleri bünyesinde barındırıyor, 63 katılımcı sanatçının 66 farklı eseri sergileniyor.

"Cumhuriyetimizin 100. Yılı" adını taşıyan bu sergi, Cumhuriyet'in ilanının 100. yılını onurlandırmak ve bu tarihi dönüm noktasını sanatın gücüyle vurgulamak amacı taşıyor. Çevrimiçi olarak düzenlenen bu karma sergi, farklı sanat disiplinlerinde çalışan sanatçıların ve tasarımcıların eserlerini bir araya getirerek, Cumhuriyet'in kuruluşundan bu yana geçen yüz yıl boyunca yaşanan tarihi ve toplumsal değişimleri sanatın gözüyle yansıtıyor.

Sanatseverler, Cumhuriyet'in 100. yıl dönümünü kutlamak ve sanatın evrensel dilini kullanarak tarihsel ve toplumsal gelişmeleri bir sanat eseri perspektifiyle deneyimleme fırsatına sahip olacaklar.

 

Yayın Tarihi: 30.10.2023
Okunma Sayısı: 1498
Yayınlayan: ISUBU Basın