Karadağ Budva’da Üniversitemiz İşbirliğinde Düzenlenen ICONST ve ICONSR Sempozyumları Başarılı Bir Şekilde Tamamlandı. ICONST ve ICONSR sempozyumlarının 6.sı Karadağ Budva’da gerçekleşti.

Sempozyum Üniversitemiz işbirliğinde ve Üniversitemiz akademik personellerinin organizasyonu ile başarılı bir şekilde 30 Ağustos - 1 Eylül 2023 tarihlerinde yapıldı. Doğa bilimleri, mühendislik bilimleri, yaşam bilimleri ve sosyal bilimler alanlarında gerçekleştirilen sempozyumlara %51’den fazlası farklı ülkelerden olmak üzere çok sayıda araştırmacı katılım gösterdi. Toplamda 22 farklı ülkeden 156 bilimsel çalışma sunuldu.

Fakultet za Biznis i Turizam (FBT-Budva) ev sahipliğinde gerçekleştirilen sempozyuma UBT (İşletme ve Teknoloji Üniversitesi) Rektörü Edmond HAJRIZI “Akıllı Kampüs Uygulaması” başlıklı sunumu ile davetli konuşmacı olarak katıldı.

Katılım sağlayan bir başka davetli konuşmacı olan Kosova Başbakan Yardımcısı Emilya Recebi ise Balkanlarda bilimsel faaliyetlere olan ihtiyaçları ifade eden bir bilgilendirme konuşması gerçekleştirdi. Fakultet za Biznis i Turizam (FBT-Budva) Dekanı Prof. Dr. Rade Ratkoviç, Prizren Üniversitesi “Ukshin Hoti” (Kosova) Rektörü Mentor Alishani, Tuzla Üniversitesi Rektörü (Bosna) Prof. Dr. Nermina Hadzigrahic ve farklı ülkelerden üniversite temsilcileri de sempozyuma katılım sağladı.

Sempozyum destekçisi kurumların temsilcilerine verilen plaketlerden sonra ikili iş birlikleri için özel toplantı yapıldı. Son olarak yüz yüze ve çevirim içi bildiri sunumları da gerçekleştirilerek sempozyumlar başarı ile tamamlandı.

Yayın Tarihi: 13.9.2023
Okunma Sayısı: 1198
Yayınlayan: ISUBU Basın