Üniversitemizin, SAHA İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği’ne yapmış olduğu üyelik başvurusu kabul edildi.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Türkiye'nin savunma, havacılık ve uzay sanayisindeki hamlesine destek vermek amacıyla faaliyet gösteren ve ülkenin en büyük kümelenmesi haline gelen Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği’ne (SAHA İstanbul) katıldı.

Ülkemizin savunma, havacılık ve uzay çalışmalarındaki potansiyelini geliştirme faaliyetlerine katkı sunma amacıyla Rektörlüğümüzün yürüttüğü çalışma kapsamında yapmış olduğumuz başvurunun olumlu sonuçlanması neticesinde, SAHA İstanbul’un iş birliği kurduğu 26. Üniversite olmaktan mutluluk duyuyor, bu iş birliğinin Ülkemize, Şehrimize ve Üniversitemize hayırlı olmasını diliyoruz.

SAHA İstanbul, Türk savunma, havacılık ve uzay sektörünün, yerlilik oranının arttırılması ve uluslararası rekabette üst seviyelere taşınması için üyelerinin teknolojik ve sektörel yetkinliklerini geliştirmek, üyeleri arasındaki iş birliğini destekleyerek güçlü bir ekosistem oluşturmak misyonuyla 2015 yılında 27 kurucu üyenin girişimleri ile kurulmuş bir oluşumdur. SAHA İstanbul 2022 yılı itibariyle üniversitelerle birlikte 50’den fazla sektörde yerli üretim yapan 988 üye ile büyümeye devam eden dinamik bir yapıdır.

Yayın Tarihi: 8.3.2023
Okunma Sayısı: 858
Yayınlayan: ISUBU Basın