Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinin merkez üssü olduğu 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen depremler sonrasında ISUBÜ Mağara Araştırma Topluluğu üyeleri aynı gün bölgeye ulaşarak arama kurtarma faaliyetlerine katıldı.

Türkiye Mağaracılık Federasyonu Başkanı Bülent Genç, Kahramanmaraş Depremi arama kurtarma çalışmalarına ilk günden itibaren katılan ISUBÜ Mağara Araştırma Topluluğu’na ve gerekli izinleri ivedilikle verdiği için Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal’a teşekkür etti.

Türkiye Mağaracılık Federasyonu Başkanı Bülent Genç ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal’a gönderdiği teşekkür metninde, “Cumhuriyetimizin en büyük afetlerinden biri olan Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinin merkez üssü olduğu 6 Şubat 2023 tarihindeki depremler sonrasında Hatay’ın İskenderun ve Antakya ilçelerinde Mağaracılık Federasyonu bünyesinde katıldıkları arama kurtarma operasyonunda iş birliği ve fedakarca çalışmaları için Üniversitemiz Mağara Araştırma Topluluğu (ISMAK)’na ve adı geçen topluluğa gerekli izinleri ivedilikle verdiğiniz için size teşekkür ederim” dedi.

 

Yayın Tarihi: 24.2.2023
Okunma Sayısı: 1716
Yayınlayan: ISUBU Basın