Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, akademik ve idari gelişme çalışmalarının yanı sıra uluslararası alanda bilinirliğini arttırmak için çalışmalara devam ediyor.

ISUBÜ YÖS Koordinatörlüğü, yabancı uyruklu öğrencilerin Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Isparta hakkında bilgi sahibi olması ve daha fazla tanımaları amacıyla yurt dışı ziyaretler gerçekleştiriyor.

Bu kapsamda geçtiğimiz hafta YÖS Koordinatörü Dr. Öğretim üyesi Ömer Ümit Yalçın ve Dr. Öğretim üyesi Muhammed Hamdi Mücevher, Belçika ve Almanya’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler.

Yunus Emre Enstitüsü Berlin temsilciliği, Yunus Emre Enstitüsü Köln temsilciliği, Köln Din Ateşeliği, Köln Eğitim Ateşeliği, Belçika İbni Sina Enstitüsü Müdürlüğü ve çeşitli sivil toplum kuruluşları ile toplantılar yapılan ziyaretlerde Üniversite ve Isparta tanıtılırken yabancı uyruklu öğrenci sınavı hakkında bilgilendirme yapıldı.

Dış paydaşlarımızın Üniversitemiz ve yabancı uyruklu öğrencilerin önceki dönem tecrübeleri hakkında görüşlerini de paylaştıkları toplantılar karşılıklı iyi niyet ve iş birliğinin artması dilekleri ile sonuçlandı.

Yayın Tarihi: 13.12.2022
Okunma Sayısı: 2178
Yayınlayan: ISUBU Basın