Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Teknoloji Fakültesi  öğrencileri 10 proje, Teknik Bilimler MYO öğrencileri 1 proje ve Uluborlu Selahattin Karasoy MYO öğrencileri 1 proje olmak üzere TÜBİTAK Öğrenci Proje Yarışmalarında 12 proje ile ön elemeyi kazandı.

2242 TÜBİTAK Öğrenci Proje Yarışmasında Teknik Bilimler MYO’dan İnşaat Bölümü Yapı Denetimi öğrencisi Esmehan Çapun ve Danışman Dr.Öğr.Üyesi Nükhet Şapcı, TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje yarışmasında, birinci aşamayı geçerek, 17-19 Ağustos’da yapılacak bölge yarışmalarına katılmaya hak kazandılar

Uluborlu Selahattin Karasoy MYO’dan Öğr.Gör.Hatice Oğuz Özgür’ün danışmanlığında Kamil Dal, Rabia Eryılmaz ve Ramazan Tavas isimli öğrenciler TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje yarışmasında 1.aşamayı geçerek bölge yarışmalarına katılma hakkı kazandılar.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Teknoloji Fakültesi,  TÜBİTAK tarafından düzenlenen 2020 Yılı “2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışması” Bölge Yarışmaları Sergisine; Mekatronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin hazırlamış olduğu 4 adet proje ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin hazırlamış olduğu 6 adet proje ile kabul edildi. Mekatronik Mühendisliği Dr. Öğr. Üyesi Bekir Aksoy’ un akademik danışmanlığında Yunus Emre Uçan yönetiminde gerçekleştirilen ‘Kargokopter’ isimli Proje; Mekatronik Mühendisliği Araştırma Görevlisi Hakan Büyükpatpat’ın akademik danışmanlığında Necati Melih Üstün, Eren Arslantaş yönetiminde gerçekleştirilen ‘Collar Plus’ isimli Proje ile İbrahim Bayram, Fahri Başsoy yönetiminde gerçekleştirilen ‘Hız Kesiciden Enerji Üretimi’ isimli Proje; Mekatronik Mühendisliği Dr. Öğr. Üyesi Melik Ziya Yakut’un akademik danışmanlığında Azat Yılmaz, Salih Döner, Emre Sayın, Erhan Çetinkaya ve Deniz Bal yönetiminde gerçekleştirilen “İnsansız Sualtı Araçları İle Sualtının İncelenmesi Ve Sualtı Kaynaklarının Takibi” isimli proje 17-19 Ağustos 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan proje sergisine davet edildiler.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Prof. Dr. Okan Bingöl akademik danışmanlığında;

M. Abdullah Kuş, Melek Baygın, Atakan Gürman ve Memiş Temur yönetiminde gerçekleştirilen ‘Tam Otonom İnsansız Hava Aracı ile Arazi Bilgi Sistemi’ isimli Proje, Buğra Er yönetiminde gerçekleştirilen ‘Fırçalı DC Motorun Parametre değişikliklerinin Akım ve Hız Üzerinde Etkisi’ isimli Proje, Yücel Aydın yönetiminde gerçekleştirilen ‘Buğday Ayırma, İlaçlama ve Öğütme Sistemlerinin Scada ile Denetimi’ isimli Proje, Çiğdem Çatalbaş yönetiminde gerçekleştirilen ‘Bu Durakta Ben De Varım’ isimli Proje, Selim Akkuş ile Mensure Sarıbaş yönetiminde gerçekleştirilen ‘Raylı Ulaşım Sistemlerinde Akıllı ve Güvenli Ulaşım’ isimli Proje, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Öğrencisi Davut Muharrem Kılıç yönetiminde gerçekleştirilen ‘Suyun Elektrolizi ile Dalış Çantası tasarımı’ isimli Projeler, 17-19 Ağustos’da yapılacak bölge yarışmalarına katılma hakkı kazandılar.

TÜBİTAK 2242 proje yarışmasında başarı gösteren akademisyenleri ve öğrencileri kutlar başarılarının devamını dileriz. 

Yayın Tarihi: 2.7.2020
Okunma Sayısı: 1022
Yayınlayan: MEDYAMER