Tekyaz Teknolojik Yazılımlar A.Ş. tarafından düzenlenen TEKYAZ Tasarım Zirvesi 2019’a Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reşat SELBAŞ, Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Prof. Dr. Ahmet KABUL ve Fakülte-Sanayi Koordinatörü Muhammed Nesim DİKMEN katılarak Solidworks firmasının yetkilileriyle Solidworks programının Fakültemizde kullanımı ve İşyeri Eğitimi dersi kapsamında birtakım toplantılar gerçekleştirdi.Tekyaz Teknolojik Yazılımlar A.Ş. ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda Solidworks Strateji ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Suchit JAIN, Solidworks Eğitim Direktörü Marie PLANCHARD ve Solidworks Türkiye Direktörü Tekyaz Teknolojik Yazılımlar A.Ş. Genel Müdürü İlker ULUDAĞ, Üniversitemiz ve Üniversitemizin 3+1 ve 7+1 modelleri hakkında bilgi edindi.Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reşat SELBAŞ, Teknoloji Fakültesi olarak bu eğitim modelini 2013 yılından beri uyguladığımızı, bu eğitim modeli sayesinde mezunlarımızın işe yerleşme oranının %60’ın üzerinde olduğundan bahsetti.

Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Prof. Dr. Ahmet KABUL, 2018 yılında kurulan Üniversitemizin, Teknoloji Fakültesi tarafından başarıyla uygulanan işyeri eğitimi modeline tüm fakültelerde ve meslek yüksekokullarında geçildiğini ve bu eğitim öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlandığını söyledi.

Solidworks yetkilileri Üniversitemizin eğitim modelinin dünyada uygulanan bir model olduğunu ve mühendislik alanında ilerlemenin olmazsa olmazının uygulamalı eğitimden geçtiği üzerinde durarak, Üniversitemizi bu konuda destekleyeceklerini ifade etti.

Toplantının akabinde Solidworks Türkiye Direktörü Tekyaz Teknolojik Yazılımlar A.Ş. ile Teknoloji Fakültesi ve Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü ile İşyeri Eğitimi Protokolü imzalandı. Solidworks Türkiye Direktörü Tekyaz Teknolojik Yazılımlar A.Ş. ile yapılan anlaşma neticesinde öğrencilerimiz firmada işyeri eğitimi yapabileceği gibi Solidworks dersine giren öğretim elemanlarımızın gözetiminde online sınava girip, sınavdan başarılı olmaları durumunda Uluslararası Solidworks Sertifikası alabilme imkanına sahip olacaklardır.

Yayın Tarihi: 10.10.2019
Okunma Sayısı: 1086
Yayınlayan: ISUBÜ Basın