18 Mayıs 2018 tarihli 30425 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Süleyman Demirel Üniversitesi’nden bölünerek kurulan Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi kurulma aşamasında Ziraat Fakültesi’nin ismi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi olarak değiştirilmişti.

ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler’in de girişimleri ve yoğun çalışmaları neticesinde 4 Ekim 2019 tarihli 30908 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Bazı Yükseköğretim Kurumlarına Bağlı Olarak Enstitü, Fakülte ve Yüksekokul Kurulması, Kapatılması ve Adlarının Değiştirilmesi Hakkında Karara göre, Üniversitemiz Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi’nin adı Ziraat Fakültesi oldu.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekanlığı (yeni adıyla Ziraat Fakültesi Dekanlığı)’ndan yapılan açıklamada “4 Ekim 2019 tarihli 30908 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Bazı Yükseköğretim Kurumlarına Bağlı Olarak Enstitü, Fakülte ve Yüksekokul Kurulması, Kapatılması ve Adlarının Değiştirilmesi Hakkında Karara göre (Karar Sayısı: 1613) Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olan Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi’nin adı ZİRAAT FAKÜLTESİ olarak değiştirilmiştir.

Bu konuda emeği geçen başta Sayın Rektör Hocamız Prof.Dr. İbrahim DİLER olmak üzere, Rektör Yardımcılarımıza ve diğer emeği geçenlere teşekkürlerimizi sunarız” denildi.

 

Yayın Tarihi: 4.10.2019
Okunma Sayısı: 1495
Yayınlayan: ISUBÜ Basın