Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) arasında bilimsel çalışmalar ve eğitim öğretim konularını kapsayan sözleşme imzalandı.
 
Türkiye’nin yeni kurulan ve uygulamaya yönelik eğitim misyonuyla toplumun ve iş dünyasının ihtiyaçlarına yönelik nitelikli bireyler yetiştirmeyi amaçlayan iki üniversiteden iş birliği alanında anlaşma sağlandı. Sözleşme Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Diler ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversite Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık tarafından Yükseköğretim Kurulu’nda (YÖK'te) imzalandı.
 
Sözleşmeye göre taraflar araştırma projelerinin geliştirilmesi ve uygulanması hususunda ortak çalışmalar gerçekleştirebilecek, her iki üniversitenin akademisyenleri karşılıklı mutabakatla bilimsel çalışmalara yönelik laboratuvar hizmetlerinden faydalanabilecekler, akademik değişime tabi olan kişiler, öğretim üyeleri, araştırma görevlileri, okutmanlar belli yükümlülükleri yerine getirerek değişim gerçekleştirebilecekler. Sözleşmede aynı zamanda öğrenci değişimlerinin de önü açıldı.
 
Rektörler, sözleşmenin iki üniversiteye hayırlı olması dileklerinde bulunarak işbirliğinin arttırılarak devam edeceği vurgusunda bulundular.
Yayın Tarihi: 23.11.2018
Okunma Sayısı: 4041
Yayınlayan: SDÜ Basın