bir fikrim var
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Orman Fakültesi Akademik Yıl Açılışı Gerçekleştirildi

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Orman Fakültesi Akademik Genel Kurulu fakülte konferans salonunda gerçekleştirildi. Akademik yıl açılışına Rektörümüz Sayın Prof. Dr. İbrahim DİLER, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin FAKİR, Prof. Dr. İsa TELCİ, Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül KUBİLAY, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Nurhan YILDIRIM ve akademisyenler katıldılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından akademik genel kurula geçildi.

Açılış konuşmalarında Orman Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan ALKAN, Orman Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Halil Turgut ŞAHİN ve Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim ÖZDEMİR tarafından bölümlerin genel tanıtımı yapılarak mevcut durum hakkında bilgiler verildi.

Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin FAKİR, Fakültenin kuruluşundan günümüze kadar olan süreçte diğer orman fakülteleri arasında saygın bir yerinin olduğuna, yapılan akademik faaliyetlerin ve projelerin önemine, fakülte dergisinin köklü ve ormancılık camiasında önemli bir yere sahip olduğuna değindi. Ayrıca bugüne kadar lisans eğitiminden mezun ettiğimiz öğrencilerin % 50’ye yakınının lisansüstü eğitim gördüklerini de vurguladı.

Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim DİLER, akademisyenlere hitabında Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin yeni kurulmuş olmasına rağmen geçmişin birikimlerine sahip olduğu için köklü bir üniversite olduğuna ve aidiyet bağlarının önemine değinerek, Üniversite’nin akademisyenlerin özgün fikirleriyle ileriye götürülebileceğini belirtti. Yeni akademik yılın hayırlara vesile olmasını temenni ederek, başarılar diledi.

 

Yayın Tarihi: 21.11.2018
Okunma Sayısı: 1546
Yayınlayan: SDÜ Basın
Yukarı çık